SEO’da Çalışmalarında Yorumların Etkisi

SEO’da Çalışmalarında Yorumların Etkisi

SEO’da Çalışmalarında Yorumların Etkisi

SEO’da Çalışmalarında Yorumların Etkisi

Google başta olmak üzere Dünya genelinde kullanılan tüm arama motorlarında üst sıralarda olmak tüm sitelerin hedefidir. Nitekim üst sıralarda olmak demek ziyaretçi sayısında ciddi bir artış olmasını sağlayacağı gibi site üzerinden gelir elde etmek isteyen bireylerinde beklentilerini karşılayacaktır. İşte bu düşünceyle hareket eden ve Google’da ya da diğer arama motorlarında liderliği hedefleyen bireyler SEO çalışmaları ile sitesini daha da güçlü bir hale getirmektedir.

SEO çalışmalarında birbirinden farklı etmenler bulunmaktadır. Bütüne baktığınız zaman hepsi birbirini tamamlayan bir yapboz gibi olsa da yapılan birkaç hata tüm çalışmaların geleceğini etkilemektedir. Bu alan içerisinde özellikle site sahiplerinin göz ardı edip dikkate almadıkları site yorumları SEO’da büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan araştırmalara göre SEO’da site yorumları kesinlikle sıralamayı etkilemektedir.

Yorumlar Sıralamayı Etkiliyor

Google’da veya diğer arama motorlarında sıralamanızı etkileyen birbirinden farklı seçenekler olsa da yapacağınız basit birkaç hamle istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Konudan da anlaşılacağı üzere siteye yapılan yorumlar sitenizin kullanıcılar tarafından bulunmasını doğrudan etkilemektedir. Tabi bu aşama da özellikle site ile ilgili yapılan yorumların ve konuyla ilgili anahtar kelime içeren cümlelerin yer alması büyük bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde yorumun hiçbir şekilde SEO’ya katkısı olmayacaktır.

Kurumsal veya bireysel sitelerinize etki eden yorumlar ile ilgili yukarı da bahsettiğimiz anahtar kelime içeren cümleler ciddi anlamda önemlidir. Örnek vermek gerekirse bir araba makale yazdığınızı ve yayınladığınızı varsayalım. Anahtar kelime araba bakım olsun. Yapılacak yorumlarda araba bakım anahtar kelimesi geçtiğinde bu SEO alanında ciddi başarı elde etmenize neden olacaktır. Çünkü Google yapılan yorumları konu ile ne kadar alakalı olup olmadığını içerdiği sistemler sayesinde tespit etmektedir.

Organik Yorumlar

Siteye yorum yaptırmak gibi seçenekler sayesinde sitenize doğrudan yorumlar alabilirsiniz. Bu aşama da mutlaka yapılan yorumların organik olmasına dikkat etmelisiniz. Bu düşünceden uzak bir şekilde yapacağınız işlemler sitenizin yükselmesini etkilemeyeceği gibi düşüşü konusunda önemli bir etmen olacaktır. Dolayısıyla SEO alanında başarılı sonuçlar elde etmek için organik yorumları tercih ederek sıralamanızı daha da iyi bir noktaya çıkarabilirsiniz.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir