SEO’da Yorumun Etkisi

SEO’da Yorumun Etkisi

SEO’da Yorumun Etkisi

SEO’da Yorumun Etkisi

Kurumsal veya bireysel olarak yönettiğiniz sitelerin arama motorlarında üst sıralamalara ulaşması kesinlikle önemlidir. Bu aşamada SEO çalışmaları büyük bir önem taşıdığı gibi göz ardı edilen birkaç nokta tüm çalışmaların başarısız olmasını sağlayabilir. Nitekim SEO ile ilgili yaptığınız tüm çalışmalar birer bütündür. Dolayısıyla tüm çalışmaları bir bütün halinde yapmanız sıralamanızı ciddi anlamda etkileyecektir.

SEO ile ilgili göz ardı edilen en önemli nokta ise yorumlardır. Basit bir alanmış gibi dursa da SEO çalışmalarının neredeyse tamamını etkilediği gibi doğru yorumlarla sırlama da yükselmek kesinlikle mümkündür. Yani özetleyecek olursak yorumlar SEO’yu doğrudan etkilemekle birlikte sırlamayı değiştiren küçük ama etkili noktalardan biridir. SEO çalışmalarında yorumun etkisi her ne kadar büyük olsa da dikkat edilmesi gereken birkaç işlem vardır. Gelişi güzel yaptırılan yorumlar sitenin düşüşüne neden de olabilir. Bu yüzden yapılan yorumlar ile ilgili dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

Google Yorumları İnceliyor

Google sıralamanızı belirlerken sitenize gelen tüm yorumları incelemektedir. Böylelikle sıralamada bulunduğunuz yer aslında yorumlarında etkisiyle değişebilir. Aldığınız yorumların mutlaka anahtar kelime içermesine de dikkat etmelisiniz. Örneğin bir konu hakkında yazdığınız makaleyi yayınladıktan sonra sitenize yorumlar gelmeye başladı. Konuyla ilgili anahtar kelime yorumlarda geçtiği sürece SEO çalışmalarının doğru bir şekilde ilerlemesine neden olacaktır.

Organik Yorumlar

Organik yorum yaptırmak veya yorum almak mutlaka önemlidir. Google ve diğer arama motorları geliştirmiş olduğu sistemler ile birlikte sitenize yapılan tüm yorumları incelemektedir. Böylelikle gelen yorumların organik olup olmadığını tespit etmektedir. Endişelenmeyin, eğer yorumlarınızın organik olduğunu düşünüyorsanız herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız ve sıralamada ciddi anlamda bir yükselişe geçeceksiniz. Organik yorumların her zaman sitenize değer katacağını asla unutmamalısınız.

Bot Yorumlar Düşüş Yaratabilir!

SEO’da dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de bot yorumlardır. Örneğin bir sistem üzerinden alacağınız bot yorumlar siteye yüklenmeye başladığı dakikadan itibaren Google tarafından tespit edilecektir. Böylelikle mevcut sıralamada bırakın yükselmeyi direkt olarak düşüşe geçmeye başlayacaksınız. SEO’da yorumların etkisi ciddi anlamda fazladır ve aldığınız yorumların organik olduğunu mutlaka dikkat etmelisiniz.

10 Beğen

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir